W 2016 roku prawie czterysta tysięcy Polek przeżywało szczególny czas oczekiwania na nowe życie. Fundacja Jestem w drodze od początku swojej działalności realizuję misję wspierania życzliwość dla kobiet w ciąży. Ustąpienie miejsca w środkach komunikacji czy przepuszczenie w kolejce to proste czynności, które mają jednak znaczenie w trakcie okresu ciąży.

Wychodząc naprzeciw potrzebie kampanii „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”, realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego, Fundacja podjęła się odpowiedzialnego zadania zorganizowania Konferencji „Jestem w drodze – sytuacja kobiet w ciąży”. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyć konieczną platformę do wymiany poglądów oraz doświadczeń ekspertów z różnych dziedzin przez pryzmat sytuacji kobiet w ciąży. Celem konferencji jest przedstawienie zarysu sytuacji kobiety ciężarnej w Polsce, ujętego w aspektach: ekonomicznym, prawnym i zdrowotnym oraz bezpieczeństwa ciężarnych w przestrzeni publicznej. Konferencja odbędzie się w konwencji paneli dyskusyjnych z możliwością dyskusji z ekspertami. Gośćmi dyskusji są przedstawiciele firm i instytucji, wybitni specjaliści i znawcy swoich dziedzin. W trakcie wydarzenia poznają Państwo regulacje prawne, które dotyczą kobiet w ciąży, będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami braku życzliwości oraz zadać ekspertom konkretne pytania dotyczące tradycyjnych przywilejów tej grupy.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych tematem ciąży i rodzicielstwa, przyszłych i obecnych matek, psychologów, urzędników, społeczników oraz dziennikarzy.

Konferencja odbędzie się 16 października 2017 r. w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Honorowy patronat nad konferencją objęła Poseł na Sejm RP Joanna Fabisiak.

Liczymy na Państwa przybycie i zaangażowanie, ponieważ tylko dzięki kampanii informacyjnej i kompleksowej wiedzy przyszłych matek uda się zmienić nastawienie społeczeństwa i wzmocnić troskę o kobiety w tym szczególnym czasie.

Prosimy o wcześniejsza rejestrację na stronie: jestemwdrodze.pl/konferencja/

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.