Dziękujemy serdecznie za udział w projekcie, w ramach konkursu grantowego, edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” zainicjowanego przez Fundację NUTRICIA, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia.

Od maja dostarczaliśmy Tobie, Droga Mamo wiedzę z zakresu 6. Złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni. Otrzymałaś w 11 poprzednich mailach szczegółowe informacje wraz z dostępem do porad i bezpłatnych ebooków, a także zaproszenia na webinaria. Zorganizowaliśmy 3 webinaria, na których mogłaś poszerzyć i usystematyzować wiedzę. Teraz masz szansę ją sprawdzić i rozwiązać quiz: https://www.ankietka.pl/ankieta/238111/1000-pierwszych-dni-2016-ii-wersja.html 

Przypominamy, że „1000 pierwszych dni” to unikalna, niepowtarzalna okazja do ukształtowania zdrowia i lepszej przyszłości dziecka, m.in. poprzez zapewnienie mu prawidłowo zbilansowanej diety. To co dziecko je w ciągu 1000 pierwszych dni życia, już od poczęcia, ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w dorosłym życiu, ponieważ jeszcze długo po narodzinach, w okresie karmienia piersią i rozszerzania diety dziecka, intensywnie rozwija się jego mózg, kształtuje się układ odpornościowy, dojrzewa układ pokarmowy oraz programuje się metabolizm. W tym czasie także kształtują się nawyki żywieniowe. Poprzez prawidłowe żywienie, w okresie tego intensywnego rozwoju i wzrostu, masz realny oraz długotrwały wpływ na zdrowie dziecka teraz i w przyszłości. Poznaj 6 złotych zasad na 1000 pierwszych dni:

1. Prawidłowe żywienie w ciąży

2. Wyłącznie karminie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka

3. Bezpieczeństwo i jakość żywności

4. Odpowiednia ilość witaminy D przez cały rok

5 regularnych posiłków dziennie i woda do gaszenia pragnienia

6. Ograniczenie soli i cukru w diecie

os

Dbaj o jakość i bezpieczeństwo wybieranych produktów oraz komponowanie diety dziecka przez 1000 pierwszych dni życia ze względu na jego wyjątkowo wrażliwy organizm:
– karm swoje dziecko wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia,
– wybieraj bezpieczną żywność przeznaczoną specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, która posiada oznaczenie wieku na opakowaniu,
– jeśli chcesz zaspokoić pragnienie dziecka, podawaj mu do picia wyłącznie wodę.

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.