1000 pierwszych dni życia dziecka to unikalny, niepowtarzalny czas  do kształtowania zdrowia i lepszej przyszłości dziecka, m.in. poprzez zapewnienie mu prawidłowo zbilansowanej diety. W czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka intensywnie rozwija się jego mózg, kształtuje się układ odpornościowy, dojrzewa układ pokarmowy i programuje się metabolizm. W tym czasie także kształtują się nawyki żywieniowe. Poprzez prawidłowe żywienie w okresie tego intensywnego rozwoju i wzrostu, masz realny oraz długotrwały wpływ na zdrowie dziecka teraz i w przyszłości. Pierwsza z 6 złotych zasad na 1000 pierwszych dni życia brzmi:

zasady1

Prawidłowe żywienie w ciąży


Sposób odżywiania kobiety w okresie ciąży ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój płodu i zdrowie dziecka w ciągu całego jego życia. Już teraz rozpoczął się proces kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dziecka, czyli tzw. programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia. Prawidłowe odżywianie w okresie ciąży jest również bardzo ważne, ze względu na gromadzenie rezerw. Dlatego prawidłowo skomponowany jadłospis, składający się z 5 posiłków każdego dnia oraz odpowiednio zaplanowana suplementacja m.in. kwasem foliowym i witaminą D, wesprze prawidłowy rozwój dziecka, zmniejszając ryzyko wielu schorzeń.

Poradnik żywienia kobiet w ciąży pomoże szczegółowo odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z prawidłowym odżywianiem w tym tak ważnym okresie dla każdej kobiety. Pobierz PORADNIK ŻYWIENIA KOBIET W CIĄŻY.

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.