1000 pierwszych dni życia dziecka, już od poczęcia, to unikalny, niepowtarzalny czas  do kształtowania zdrowia i lepszej przyszłości dziecka, m.in. poprzez zapewnienie mu prawidłowo zbilansowanej diety. W czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka intensywnie rozwija się jego mózg, kształtuje się układ odpornościowy, dojrzewa układ pokarmowy i programuje się metabolizm. W tym czasie także kształtują się nawyki żywieniowe. Poprzez prawidłowe żywienie w okresie tego intensywnego rozwoju i wzrostu, masz realny oraz długotrwały wpływ na zdrowie dziecka teraz i w przyszłości. Druga z 6 złotych zasad na 1000 pierwszych dni życia brzmi:

zasady1

Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka


Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia. Zawiera wszystkie składniki odżywcze, potrzebne do prawidłowego rozwoju. A przy tym chroni niemowlę przed chorobami i infekcjami. Jest ono idealnie dostosowane do możliwości niedojrzałego układu pokarmowego dziecka – jest lekkostrawne i łatwo przyswajalne. Nie istnieje żaden inny pokarm, który dorównywałby mleku matki i cechował się wszystkimi jego właściwościami, kluczowymi w początkowym okresie życia dziecka. Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka, a następnie wprowadzanie posiłków uzupełniających oraz kontynuacja karmienia mlekiem kobiecym do dwóch lat lub dłużej jest zalecane przez Światową Organizacją Zdrowia (WHO).


poradnik4-imgPrzygotowujesz się do narodzin dziecka i karmienia piersią?

Chcesz mieć wpływ na przyszłe zdrowie swojego dziecka?

Karmienie piersią jest wyjątkowym darem, jaki matka może ofiarować swojemu dziecku. Przeczytaj nowy Poradnik, który powstał by wspierać mamy w karmieniu piersią.

Pobierz PORADNIK KARMIENIA PIERSIĄ

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.