Jest nam niezmiernie miło poinformować, że fundacja „Jestem w drodze” jest jednym ze zwycięzców czwartej edycji konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, organizowanego przez Fundację NUTRICIA oraz Federację Polskich Banków Żywności. W ramach działań rozpoczynamy cykl aktywności mających na celu wzrost świadomości i edukację na temat prawidłowych nawyków żywieniowych wśród kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz przyszłych rodziców, rodziców i opiekunów dzieci w 1. roku życia. w zakresie:

  • popularyzacji 6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni,

  • zwrócenia szczególnej uwagi na jakość i bezpieczeństwo żywności podawanej dzieciom do ukończenia 1. roku życia,

  • upowszechnienia i promocji idei 1000 pierwszych dni.

W ramach projektu wszystkie obecne i nowe uczestniczki akcji „Jestem w drodze” otrzymywać będą drogą mailową materiały edukacyjne oraz zaproszenia na bezpłatne webinaria. W projekt zostaną zaangażowani: specjalista dietetyk, doradca laktacyjny oraz położna środowiskowa. Do 10 współpracujących z fundacją szkół rodzenia zostanie wysłany poradnik przygotowany w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dnia dla zdrowia” (koniecznie zgłaszajcie w swoich szkołach możliwość otrzymania od nas bezpłatnego poradnika!), natomiast do 500 nowych uczestniczek akcji zostaną wysłane edukacyjne ulotki wraz ze znaczkiem JESTEM W DRODZE.

Czy wiesz, że 1000 pierwszych dni życia Twojego dziecka, już od poczęcia, ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w dorosłym życiu?

baner 1

Dbaj o jakość i bezpieczeństwo wybieranych produktów oraz komponowanie diety dziecka przez 1000 pierwszych dni życia ze względu na jego wyjątkowo wrażliwy organizm: karm swoje dziecko wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia, wybieraj bezpieczną żywność przeznaczoną specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, która posiada oznaczenie wieku na opakowaniu. Jeśli chcesz zaspokoić pragnienie dziecka, podawaj mu do picia wyłącznie wodę. 1000 pierwszych dni to niepowtarzalne okno możliwości dla rozwoju Twojego dziecka!

Więcej o programie dowiedz się ze strony 1000dni.pl i pobierz bezpłatny „Poradnik żywienia niemowląt” – zapraszamy 🙂

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.