Moja przygoda z akcją zaczęła się od przypadkowej wizyty na profilu akcji na Facebooku (https://www.facebook.com/jestemwdrodze/) weszłam, przeczytałam i od razu pomyślałam, ze to ma sens! Jeden mail, prośba o znaczek i po dwóch dniach mogłam cieszyć się swoim własnym towarzyszem podróży 😉

Zastanawiałam się czy ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy? Czy trafi do nich przekaz i będą potrafili wykazać się większą życzliwością wobec młodych kobiet, zwłaszcza tych u których brzuszka jeszcze nie widać? Tego nie wiem.. ale wierzę, że znaczki staną się coraz bardziej popularne i rozpoznawalne a ludzie zaczną zwracać na nie uwagę i będą bardziej wyrozumiali nawet dla młodych kobiet, które z zasady są zdrowe, silne i mogą postać w długiej kolejce, czy zatłoczonym autobusie.

Wydaje mi się, że taki znaczek dużo znaczy także dla samych przyszłych Mam. Mając świadomość, że jest gdzieś u boku możemy czuć się pewniej i troszkę odważniej reagować w sytuacjach, gdy pomoc będzie nam potrzebna. Kiedyś bałam się prosić o pomoc, było mi niezręcznie. Jednak co innego prosić o pomoc dla samej siebie a inaczej mając świadomość, że robimy to także dla swojego Maluszka. I musimy pamiętać, że to już nie jest „ja” a „my”.

Od początku ciąży czułam się dosyć dobrze, bywały gorsze dni, ale jak to się mówi zawsze mogło być gorzej 😉 Dlatego do pewnego czasu nie oczekiwałam wyjątkowego traktowania, nie potrzebowałam pomocy a na znaczki pierwszeństwa dla ciężarnych reagowałam uśmiechem pod nosem bo do 22 tygodnia w ogóle nie było widać, że jestem w ciąży. Ja takiej pomocy nie oczekiwałam i nie wymagałam (do czasu..). Jednak jest wiele kobiet, które dość ciężko przechodzą pierwsze tygodnie z brzuszkiem i takiej pomocy potrzebują (ale nie mają śmiałości, by o nią poprosić). Apeluję więc do wszystkich: Dołączcie do akcji, mówcie o niej i próbujmy wspólnie poszerzać świadomość reszty społeczeństwa. Ja już od kilku tygodni podróżuję ze znaczkiem i czuję, że sama świadomość jego posiadania dodaje odwagi. Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe Mamy do zamówienia swojego własnego znaczka i umieszczenia go w widocznym miejscu. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach ciąży, kiedy to otoczeniu najtrudniej zauważyć, że możecie oczekiwać pomocy.

Napisz komentarz:

You must be logged in to post a comment.

Autor artykułu

copyright © 2015-2017 jestemwdrodze.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.